| Frequency Response | 20000 Hz |
|---|---|
| Sensitivity | 110 dB |
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
| Model Name | ULT Wear |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Special Feature | Surround Sound, Noise Cancellation, Built-In Voice Assistant, Fast Charging, Touch Control |
| Included Components | Warranty card, Carrying case, Reference Guide, Type-C cable, Connection cable |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Business |
| Charging Time | 3.5 Hours |
| Recommended Uses For Product | Calling |
| Compatible Devices | Smartphones, Laptops, Walkman |
| Theme | Video Game, Movie, TV Series, Anime, Cartoon |
| Control Type | Google assistant, Siri and Alexa |
| Item Weight | 255 Grams |
| Package Type | Plastic free package |
| Net Quantity | 255 Grams |
| Style | WH-ULT900N(Black) |
| Control Method | Voice |
| Number of Items | 1 |
| Controller Type | Button, Google Assistant, Siri, Amazon Alexa |
| Battery Life | 30 Hours |
| Bluetooth Range | 10 Metres |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Audio Driver Size | 40 Millimetres |
| UPC | 027242928688 |
| Manufacturer | Sony, Sony Corporation, 1-7-1, Konan, Minato-ku, Tokyo, 108-0075, Japan |
| Model | WHULT900NB.UC |
| Product Dimensions | 30.2 x 21.89 x 26.16 cm; 255 g |
| Batteries | 2 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | WHULT900NB.UC |
| Special Features | Surround Sound, Noise Cancellation, Built-In Voice Assistant, Fast Charging, Touch Control |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery cell composition | Lithium Ion |
| Does it contain liquid? | No |
| Includes Rechargeable Battery | Yes |
| Manufacturer | Sony |
| Country of Origin | Vietnam |
| Item Weight | 255 g |
Disclaimer: This product is sold by Unboxify as an open-box item procured from Sony's Authorized E-Commerce Sellers. Unboxify directly is not an authorized dealer or partner of Sony India Pvt. Ltd.
All trademarks, brand names, logos, and product names referenced on this website are the property of Sony Group Corporation. The use of the “Sony” name, logos, and product images on this platform is strictly for descriptive and identification purposes only, to indicate compatibility or genuine origin of the products being offered. Such use does not imply any affiliation, authorization, sponsorship, or endorsement by Sony India Pvt. Ltd. or Sony Group Corporation.