| Frequency Response | 20000 Hz |
|---|---|
| Headphones Jack | Bluetooth Connection |
| Model Name | WI-C100 |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Included Components | Additional Eartips, Reference Guide |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Music |
| Charging Time | 3 Hours |
| Recommended Uses For Product | Entertainment, Calling, Gaming, Outdoor, Recording, Exercising, Running, Audio Monitoring, Travelling, Listening Music |
| Compatible Devices | Bluetooth Devices |
| Theme | Music |
| Control Type | Call Control, Volume Control |
| Cable Feature | Without Cable |
| Item Weight | 20 Grams |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Frequency Range | 20Hz - 20kHz |
| Customer Package Type | Standard Packaging |
| Net Quantity | 1 Count |
| Style | WI-C100/Black |
| Control Method | App |
| Number of Items | 1 |
| Cable Length | 6.3 Inches |
| Battery Life | 25 Hours |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Bluetooth Range | 10 Metres |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Earpiece Shape | Bud |
| Is Autographed | No |
| UPC | 027242923638 |
| Manufacturer | Sony, Sony Tokyo, 1 Chome-7-1 Konan, Minato City, Tokyo 108-0075, Japan |
| Model | WIC100/B |
| Model Year | 2022 |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | WIC100/B |
| Hardware Platform | Smartphone |
| Special Features | Wireless, Bluetooth , Built-In Mic, IPX4 Water Resistant |
| Microphone format | Built-In |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery cell composition | Lithium Ion |
| Cable feature | Without Cable |
| Does it contain liquid? | No |
| Includes Rechargeable Battery | Yes |
| Manufacturer | Sony |
| Country of Origin | Vietnam |
| Item Weight | 20 g |
Disclaimer: This product is sold by Unboxify as an open-box item procured from Sony's Authorized E-Commerce Sellers. All trademarks, brand names, logos, and product names referenced on this website are the property of Sony Group Corporation. The use of the “Sony” name, logos, and product images on this platform is strictly for descriptive and identification purposes only, to indicate compatibility or genuine origin of the products being offered. Such use does not imply any affiliation, authorization, sponsorship, or endorsement by Sony India Pvt. Ltd. or Sony Group Corporation.




