| Package Dimensions | 18.8 x 9.5 x 6 cm; 370 Grams |
|---|---|
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | PA2001 |
| Special features | LED Indicator Lights, Fast Charging, Wireless Charging |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 10000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | TPU Deck, USB-A to USB-C Cable (1m), Wireless Powerbank, Charging Dock |
| Manufacturer | Spigen |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 370 g |
Spigen 3in1 10000mAh Wireless Charging Power Bank with USB-A | USB-C 20W Fast Charging, Included USB-A to USB-C Cable, Lithium Polymer - Black
About this item
- [3in1] Wireless Charger | 10000mAh Power Bank | Mobile Phone Stand. Simultaneously charge the powerbank and device at once with Charging Dock and C type cable
- [Wireless Charging Compatibility] Compatible with All Mobiles which supports wireless charging. Not Compatible with Smartwatches
- [Fast charging] USB-C 20W | USB-A 18W | Wireless Charging up to 15W (Fast wireless charge function when used with only power bank or with QC 3.0 adapter)
- [Easy to use] Convenient at any postition Vertical or Horizontal
- [Power Bank Optimization] Reset the power bank by pressing the power button for more than 10 seconds to adapt to the mobile
- [Package Contents] Wireless Powerbank, Charging Dock, TPU Deck, USB-A to C Cable (1m). No Charging Adapter
- [Power bank Compatibility] Universal for all devices under 6.9 inches
Product Description
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Spigen 3in1 10000mAh Wireless Charging Power Bank with USB-A | USB-C 20W Fast Charging, Included USB-A to USB-C Cable, Lithium Polymer - Black
Spigen 3in1 10000mAh Wireless Charging Power Bank with USB-A | USB-C 20W Fast Charging, Included USB-A to USB-C Cable, Lithium Polymer - Black
About this item
- [3in1] Wireless Charger | 10000mAh Power Bank | Mobile Phone Stand. Simultaneously charge the powerbank and device at once with Charging Dock and C type cable
- [Wireless Charging Compatibility] Compatible with All Mobiles which supports wireless charging. Not Compatible with Smartwatches
- [Fast charging] USB-C 20W | USB-A 18W | Wireless Charging up to 15W (Fast wireless charge function when used with only power bank or with QC 3.0 adapter)
- [Easy to use] Convenient at any postition Vertical or Horizontal
- [Power Bank Optimization] Reset the power bank by pressing the power button for more than 10 seconds to adapt to the mobile
- [Package Contents] Wireless Powerbank, Charging Dock, TPU Deck, USB-A to C Cable (1m). No Charging Adapter
- [Power bank Compatibility] Universal for all devices under 6.9 inches
Product Description
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
About this item
- [3in1] Wireless Charger | 10000mAh Power Bank | Mobile Phone Stand. Simultaneously charge the powerbank and device at once with Charging Dock and C type cable
- [Wireless Charging Compatibility] Compatible with All Mobiles which supports wireless charging. Not Compatible with Smartwatches
- [Fast charging] USB-C 20W | USB-A 18W | Wireless Charging up to 15W (Fast wireless charge function when used with only power bank or with QC 3.0 adapter)
- [Easy to use] Convenient at any postition Vertical or Horizontal
- [Power Bank Optimization] Reset the power bank by pressing the power button for more than 10 seconds to adapt to the mobile
- [Package Contents] Wireless Powerbank, Charging Dock, TPU Deck, USB-A to C Cable (1m). No Charging Adapter
- [Power bank Compatibility] Universal for all devices under 6.9 inches



