| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Manufacturer | Xiaomi, Xi'an BYD Electronic Co., Ltd., NO.2, BYD ROAD, NEW INDUSTRIAL PARK, HIGH-TECH ZONE, XI'AN CITY, SHANXI PROVINCE, P.R. CHINA,710119 |
| Model | 47092 |
| Model Name | Xiaomi Pad 6 |
| Product Dimensions | 16 x 0.88 x 0.1 cm; 13 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 47092 |
| Flash Memory Installed Size | 128 GB |
| Ram Memory Installed Size | 6 GB |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Operating System | Android 13 |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Graphics Card Description | One piece |
| Compatible Devices | Tablet |
| Mounting Hardware | No |
| Number of items | 1 |
| Standing screen display size | 11 Inches |
| Display Type | LCD |
| Wattage | 1 Watts |
| Battery Description | Lithium-Ion |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery cell composition | Lithium Ion |
| Data Transfer Rate | 48 Gigabits Per Second |
| Cellular technology | 5G |
| Material | paper |
| Manufacturer | Xiaomi |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 13 g |
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation)
Please note that this is an open box product and might not come with any spare tip.
Features-
-
50 Hours of Battery Life
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation) is the perfect companion for your Xiaomi Pad 6

Technical Details
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation)
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation)
Please note that this is an open box product and might not come with any spare tip.
Features-
-
50 Hours of Battery Life
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation) is the perfect companion for your Xiaomi Pad 6

Technical Details
Original: $72.90
-70%$72.90
$21.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Please note that this is an open box product and might not come with any spare tip.
Features-
-
50 Hours of Battery Life
Xiaomi Smart Pen (2nd Generation) is the perfect companion for your Xiaomi Pad 6
